-

SalomonH

Komentarze użytkownika

@Żeby nie było niczego, czyli Personalia II (10 stycznia 2020 10:02)

Nie, nie poniał, bo ja od dziecka nie wierzę ślepo w to, co jest oficjalnie deklarowane i wolę się kierować własnym rozeznaniem. A dobre jedzenie od żarcia dla psów potrafię odróżnić bez większych trudności.

Taki projekt, jak s24, gromadzący ludzi aktywnych politycznie, zawsze jest pod jakimś nadzorem służb i nie ma możliwości, żeby było inaczej. Nawet w tym miejscu wystarczy przeczytać przedwyborcze teksty Gospdarza, żeby się zorientować, że swój haracz i on musi oddawać. Czy to przekreśla to miejsce? Jak dla mnie niekoniecznie. Czytam to, co mnie interesuje, co nie - ignoruję i tyle. 

SalomonH
10 stycznia 2020 22:59

@Żeby nie było niczego, czyli Personalia II (10 stycznia 2020 10:02)

Ależ nic się nie wydało, to wszystko, co dziś wiadomo, było wiadomym od początku. To jest prosty wybór, albo się z czegoś korzysta, albo nie, jak komuś potrzebny facebiook, to na nim jest, a jak niepotrzebny, to nie ma musu przecież, tak samo z instagramem, salonem24, czy szkołą nawigatorów. Piszecie tu wszyscy, nabijając Coryllusowi kabzę, może nie bezpośrednio, ale jednak i to jest całkowicie OK. Jak idę do restauracji, to przecież wiem, że na mnie ktoś zarabia, istotne jest, czy mi się tam podoba, czy mi smakuje i czy mnie stać.

Śmierć Leskiego nic nie pokazała nowego, jeśli ktoś nie zauważył do tej pory, że w Polsce dziennikarze, to najgorsze szumowiny bez zdolności intelektualnych, powinien zainwestować w okulary. Lansują się na śmierci kolegi? Zdziwieni?

SalomonH
10 stycznia 2020 22:38

@Żeby nie było niczego, czyli Personalia II (10 stycznia 2020 10:02)

To są naprawdę jakieś jaja, okazuje się, że wszyscy, dorośli w końcu ludzie i chyba co najmniej po maturze, jak jeden mąż wierzyli, że dziennikarz Janke z żoną Bogną i niejakim Krawczykiem, ze wsparciem funduszy z EU, postanowili im stworzyć strefę wolnego słowa, w dodatku bezinteresownie. I wierzyli by w to do dzisiaj, a właściwie do wczoraj, bo im Coryllus wytłumaczył, jaki to był syf, więc po trzeciej takiej notce w komentarzach powstanie idea pozwu zbiorowego o kradzież własności intelektualnej, czasu, pracy, złudzeń oraz marzeń.

SalomonH
10 stycznia 2020 22:28

@Personalia (9 stycznia 2020 08:39)

Gdyby Coryllus nie produkował się tam przez lata za friko, to nas wszystkich by tu nie było, ani nie byłoby tego miejsca. On akurat wyszedł na tym na swoje, dzięki swojej pracy oczywiście, ale nie poszła ona na marne. 

SalomonH
9 stycznia 2020 12:19

@Personalia (9 stycznia 2020 08:39)

Jak "mieliście"? Ja z Salonem24 niewiele miałem wspólnego, czytałem, trochę komentowałem, skasowałem konto na długo przed ostatnią zmianą w parówkowy portal. A Stary pisał pod nickiem, nazwisko było w mailu, na który się rejestrował, dlatego został wzięty za celebrytę, to była gruba kompromitacja, bo przez lata każda notka Starego lądowała na stronie głównej.

SalomonH
9 stycznia 2020 11:36

@Personalia (9 stycznia 2020 08:39)

Z powodu tych reklam zawsze uważałem Gospodarza za osobę z wewnętrznego kręgu. Ale nie przesądzam, bajzel tam mieli, co pokazała afera ze Starym, który przez zbieżność nazwiska został wzięty za celebrytę-politologa i był na chama przez lata promowany z każdą brednią, którą tam napisał.

SalomonH
9 stycznia 2020 11:27

@Personalia (9 stycznia 2020 08:39)

Tak naprawdę, to jedyną osobą, która coś wyniosła z S24 dla siebie, był Pan, panie Gabrielu. Śmiem twierdzić, że bez tego portalu i aktywności na nim, nie byłoby Kliniki Języka, Szkoły Nawigatorów i tych wszystkich książek. To były niepożądane efekty uboczne projektu Salon24. Do dziś mnie dziwi, jak administracja tolerowała reklamy wydawnictwa pod każdą notką, wbrew regulaminowi. Hm...

Co do Leskiego, kompulsywna aktywność w mediach społecznościowych jest od pewnego czasu uznawana za objaw depresji. Kolejny przykład, jak System wykorzystuje osoby chore psychiczne. Okazuje się dziś, że wszyscy wiedzieli i wszystkim to pasowało, a teraz leją krokodyle łzy. 

SalomonH
9 stycznia 2020 11:09

@Pytania bez odpowiedzi (5 stycznia 2020 15:40)

Ten film jest antyislamski bardziej niż antychrześcijański, imamowie pełnią w nim rolę faryzeuszy i uczonych w Piśmie, a prorokiem nowego Mesjasza jest chłopak, który jest analfabetą, co oznacza, że nie dostał żadnej religijnej edukacji.

SalomonH
7 stycznia 2020 11:50

@Pytania bez odpowiedzi (5 stycznia 2020 15:40)

Nie widziałem chyba nigdy nic bardziej ekumenicznego w przekazie. Są nawiązania do Jezusa, ale nie jest to przyjście jest "powtórne", nigdzie nie pada to wprost.

SalomonH
7 stycznia 2020 09:18

@Pytania bez odpowiedzi (5 stycznia 2020 15:40)

Obejrzałem do końca pod wpływem notki, z ciekawości, wcześniej widziałem dwa odcinki i pewnie bym nie dokończył. Film sprawnie zrobiony, a scenariusz na najwyższym poziomie, jak na taką produkcję oczywiście. Jak dla mnie, typowa bajka Netflixa, nie wierzę, że mogłaby w kimś coś na poważnie zmienić. Różnica jest taka, że większość tych bajek, to parareligijne historie o superbohaterach, supermocach i innych niespotykanych zjawiskach. Tu mamy wizję paruzji w obecnych czasach, podaną wprost. Wszystkie rozterki i przemiany bohaterów są zgodne ze sztuką pisania scenariuszy i w sam raz starczają na te 10 odcinków. Nie widzę nic dziwnego w wyborze tematu, sam się narzuca, w końcu o czymś te filmy muszą być. Nie ma w tym filmie nic, czego nie pokazanoby wcześniej.

SalomonH
7 stycznia 2020 00:44

@Granice obłędu (28 listopada 2019 09:08)

25 lat w branży. I wciąż mnie zaskakuje, że są wydawane grube miliony na zaawansowane maszyny, a niewiele jest miejsc, gdzie inwestuje się w ludzi. A w poligrafii jest tak, że czasem chwila nieuwagi czy niekompetencja jednego człowieka potrafi kosztować jego roczną pensję i na odwrót, doświadczony fachowiec potrafi zrobić coś szybciej, lepiej i niejednokrotnie o wiele taniej, niż wynikałoby to z kalkulacji. No ale ludzi nie dają w leasing, a maszyny tak.

SalomonH
28 listopada 2019 22:55

@Granice obłędu (28 listopada 2019 09:08)

To niestety normalne, żeby być solidną drukarnią, to trzeba mieć porządnych fachowców, bo obsługa maszyn poligraficznych to nie robota przy taśmie, a tym z kolei trzeba przyzwoicie płacić, więc nie da się mieć najtańszej oferty w mieście. Duża drukarnia to >100 osób do wykarmienia co miesiąc, czy są zlecenia, czy nie. A jak się tnie koszty zatrudniając taniej, to przestaje się być solidną drukarnią i non stop jest coś skopane. Trudno się też prędzej czy później nie naciąć na niesolidnego klienta, który nie zapłaci jakiejś grubej kwoty, a wszyscy chcą płatność minimum 30 dni… To nie jest łatwy rynek.

SalomonH
28 listopada 2019 12:54

@Tu można ku...a oszaleć! Czyli pomiędzy impotencją a priapizmem (15 października 2019 09:36)

Ja znam tę dziewczynę i z tego co wiem, to jakiś znajomy rodziców jest. Tak swoją drogą, to robiłem jej sesję foto i przez myśl mi nie przyszło, żeby sobie takie selfi z nią zrobić, nie wiedziałbym po co :), mam dzieci od niej starsze. Wrzuciłem to, bo zabawne, polecam hasztagi zobaczyć, jakie z tym zdjęciem są.

SalomonH
16 października 2019 18:32


@O głupocie bez wymaganego zezwolenia na wycinkę (10 października 2019 13:17)

Można zaostrzać, albo liberalizować, problemem jest tylko sposób, styl i ogólna jakość pracy ustawodawcy, oraz to, że u nas każde działanie może być i często jest, użyte w roli politycznego młotka, jak w tym przypadku. Tak jest ze wszystkim praktycznie, co wychodzi na widok publiczny. Jakość pracy ustawodawcy i organów wykonawczych jest żenująco niska.

 

SalomonH
11 października 2019 20:16

@O sposobach rozumienia misji portalu SN (10 października 2019 09:42)

Może dali na podstawie tłumaczeń? Często tłumaczenia są o wiele lepsze, niż oryginały. Oglądałem na Netflixie odcinek serialu "1983" i w ustawieniach miałem język angielski, tak poszło, z angielskim dubbingiem, nawet trzymało się kupy, ale jak się zorietowałem po jakimś czasie, że to polski film przecież i przełączyłem dźwięk na polski, czar prysł, dziwne głosy, nic nie można zrozumieć, normalny polski film :)

SalomonH
10 października 2019 18:17

@O głupocie bez wymaganego zezwolenia na wycinkę (10 października 2019 13:17)

To wiem, ja piszę o histerii, jaka ogarnęła zwykłych ludzi i jak widać, wciąż trzyma.

SalomonH
10 października 2019 18:05

@O głupocie bez wymaganego zezwolenia na wycinkę (10 października 2019 13:17)

To wszystko się dzieje na poziomie histerii, najpierw weszło to prawo i rzeczywiście, trochę powycinano, co szczególnie w miastach było widać, ale podniósł się taki jazgot, że Kaczyński stwierdził, że rzeczywiście, może to zbyt liberalne i trzeba to będzie cofnąć. Od tego momentu, do początku sezonu gniazdowania ptaków, dopiero się zaczęła wycinka! Piły spalinowej nie dało się kupić, wszystko wyprzedane, a ludzie cięli, jak opętani. Przez ten miesiąc, chyba nawet niecały, wicięto dużo więcej, niż przedtem, na zapas, bo prawo miało się zmienić. 

SalomonH
10 października 2019 17:45

@Jak Grzegorz Braun uczył Polaków strzelać do sylwetki biegnącego żyda (8 października 2019 09:30)

Jakaby nie była żałosna ta Konfederacja, jak żałosnymi są jej twórcy, z kabotynem Braunem na czele, to przecież mają prawo wystartować do wyborów i nawet mają prawo psuć wynik PiSowi, czy komukolwiek innemu. Nie jest to żadna zbrodnia. Ale widzę, że tutaj jest. To się już robi śmieszne, skoro ten PiS jest taki wspaniały, to przecież nikt mu nie powinien zagrozić, a już na pewno nie takie błazny, jak Korwin, Braun i Winnicki.

Bawi mnie też określanie Konfederacji jako "na prawo od PiS", bo na prawo od PiS są już chyba wszyscy, łącznie z SLD i Biedroniem. A przymus głosowania na PiS przypomina najlepsze czasy Frontu Jedności Narodu, jeśli ktoś pamięta.

SalomonH
9 października 2019 23:28

@O naszym przegranym dzieciństwie (2 października 2019 10:16)

Jeśli wziąć pod uwagę funkcję, jaką muzyka spełnia w życiu człowieka, to discopolo jest lata świetlne przed naszym i nie tylkonaszym, mainsreamowym popem. To jest muzyka do zabawy, podczas gdy współczesny pop jest trucizną dla duszy, a co do treści, to wszystko kręci się wokół problemów egzystencjalnych jakichś dziwnych freaków.

SalomonH
3 października 2019 23:25

 Poprzednia  Strona 2 na 17.    Następna