-

SalomonH

Komentarze użytkownika

@W całej Polsce tylko my? (13 marca 2019 09:26)

FB nie jest indeksowany przez przeglądarki, więc nic dziwnego, że nie ma odnośników, pisałem przecież, żeby korzystać, trzeba należeć. Swoją drogą przeglądarka google to wątpliwe kryterium wiarygodności i będzie coraz gorzej. Pewnych rzeczy w wyszukiwaniach nie zobaczysz nigdy, i to nie ze względu na flagę dla robotów.

SalomonH
15 marca 2019 04:33

@W całej Polsce tylko my? (13 marca 2019 09:26)

FB to genialne narzędzie, jeśli się umie z niego korzystać. Był czas, kiedy dużo z niego korzystałem, teraz o wiele mniej, ze względów  osobistych i z powodu zmiany priorytetów, ale nigdy nie było tam moich fotek z wakacji. W zasadzie oglądając mój profil możnaby pomyśleć, że jest on nieaktywny, zero fotek rodzinnych, towarzyskich, zero postów, udostępnień, polubień. 
Ale:
Strony firmowe, biznesowe, mają większy zasięg, niż strony www, łatwo w ten sposób dotrzeć do klienta, atrakcyjna jest też interaktywność. Łatwo promować, łatwo aktualizować, strona jest żywa i atrakcyjna. Jednak największą siłą FB, przynajmniej dla mnie, są grupy tematyczne, zazwyczaj zamknięte, widoczne tylko dla tych, którzy do nich należą. Przez nie można dotz ...

SalomonH
13 marca 2019 23:55

@W całej Polsce tylko my? (13 marca 2019 09:26)

Nie doszukiwałbym się w likwidacji blogowisk większego spisku, niż przy ich powstawaniu. Salon24 istnieje już ponad 10 (12?) lat i jego funkcją była moderacja dyskusji i profilowanie użytkowników. Z całą pewnością nie służył szerzeniu wolnego slowa, w żadnym momencie, chociaż na pewno dołożono starań, aby tak wyglądało. Dziś platformy blogowe to zupełny anachronizm, nie są potrzebne ani użytkownikom, ani tym, co je organizowali. Dziś taką rolę pełnią serwisy społecznościowe, są one obudowane algorytmami profilującymi i targetującymi, to wszystko jest w pełni interaktywne, zarządzający nimi nie dość, że wiedzą o użytkownikach więcej niż oni sami, to jeszcze w pełni kontrolują treści, które do danego użytkownika docierają. Jednocześnie uczestnictwo w tych serwisach jest cor ...

SalomonH
13 marca 2019 20:36

@Ale dlaczego właśnie Ziemia? (10 marca 2019 22:09)

Krótko: przyjmowanie założenia, że istnienie życia wymaga dokładnie takich warunków, jakie mamy na Ziemi jest nielogiczne, choćby z tego względu, że nie wiemy, czym to życie jest. Potrafimy je obserwować, jako skutek działania czegoś, o czym nie mamy pojęcia. Nie wiemy czy ta siła (Bóg?) nie jest w stanie radzić sobie w całkiem innych warunkach. Ziemia jest małą kulką na peryferiach Galaktyki, naprawdę Pan wierzy, że Bóg stworzył Wszechświat po to, żeby swoją moc okazać właśnie tu? Bogactwo, różnorodność i wszechobecność form życia na Ziemi mnie osobiście skłania do intuicyjnych co prawda, a nie naukowych wniosków, że tak właśnie jest we Wszechświecie wszędzie.

Tak więc moje zastrzeżenia zaczynają się już od tytułu notki. Strona "t ...

SalomonH
13 marca 2019 12:22

@W całej Polsce tylko my? (13 marca 2019 09:26)

Przecież cały ten temat związków gejowskich, tolerancji i otwartości potrzebny jest właśnie do wykluczania, tresury i dyskryminacji. Pani lewaczka zastosowała go zgodnie z przeznaczeniem, a pan pisarz dał się wypuścić. 

SalomonH
13 marca 2019 11:08

@Ale dlaczego właśnie Ziemia? (10 marca 2019 22:09)

Nie pisałem o strunach i innych hawkingach, to są oczywiście fantasmagorie, wspomniałem o nieuprawnionych założeniach będących podstawą tego tekstu, ale już wystarczy, nie sądziłem, że zareaguje Pan w ten sposób.

SalomonH
12 marca 2019 14:44

@Ale dlaczego właśnie Ziemia? (10 marca 2019 22:09)

Jestem trochę rozczarowany Pańską agresją. w końcu są to wszystko sprawy, które w najmniejszym stopniu realnie nas nie dotyczą.

Miłego dnia życzę, a jeśli coś zawiniłem, to przepraszam.

SalomonH
12 marca 2019 10:58

@Ale dlaczego właśnie Ziemia? (10 marca 2019 22:09)

Ja ostatnią pozycję s-f przeczytałem chyba 20 lat temu, lub więcej. Nigdy nie byłem fanem. A z tym węglem, zabawne. To już naprawdę, trzymałbym się tej wody, w końcu „Duch Boży unosił się nad wodami”. O węglu ani słowa.

SalomonH
12 marca 2019 10:45

@Ale dlaczego właśnie Ziemia? (10 marca 2019 22:09)

Ale ja lubię Pańskie teksty, uważam je za wartościowe, pomimo zastrzeżeń o których pisałem. Z pewnością nic we mnie nie zmienią, ale czy o to chodzi?

SalomonH
11 marca 2019 19:14

@Ale dlaczego właśnie Ziemia? (10 marca 2019 22:09)

Czytał3m te teksty, niewiele zmieniają. Trudno nie docenić wysiłku pogodzenia ateistycznej (a więc de facto religijnej) współczesnej nauki z nauką  chrześcijańską, ale to na nic i jeszcze grozi herezją. W takiej dyskusji nie jesteśmy w stanie uniknąć zjawisk nadprzyrodzonych, bo takim zjawiskiem jest Życie, nic nie wiemy o tym, skąd się bierze i na czym polega, a współczesna nauka nie jest w stanie podać fizycznej różnicy pomiędzy istotą, która żyje, a taką, co już nie. Życie jest Cudem, który oglądamy każdego dnia. I nie umiemy go wyjaśnić, nie potrafimy zbliżyć się do odpowiedzi nawet o krok. Żadne obudowanie go fizyką nic nie zmienia, nie wiemy i nigdy nie będziemy wiedzieć, Według współczesnej nauki jest to niemożliwe, a jednak.

SalomonH
11 marca 2019 16:43

@Ale dlaczego właśnie Ziemia? (10 marca 2019 22:09)

Cały ten wykład bardzo ciekawy, ale trochę naiwny. Może na wstępie napiszę, że nie wierzę w ewolucję, ani biologiczną, ani też w powstanie Wszechświata w ten właśnie sposób. Naiwne wg mnie jest zakładanie, że życie, z jakim mamy do czynienia na Ziemi, jest jedyną dopuszczalną możliwością, że zawsze opiera się na wodzie, tlenie i bardzo ściśle ograniczonych warunkach. Na Ziemi organizmy żywe występują w zasadzie wszędzie, w największych głębinach, w jaskiniach, w gorących, siarkowych źródłach. Czy jesteśmy w stanie wykluczyć, że życie we Wszechświecie również występuje powszechnie? W formach, jakich nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić? I że nie zawsze musi opierać się na wodzie i białku? Ba, niekoniecznie musi się opierać na materii? A jeśli nawet, to kto zagwaran ...

SalomonH
11 marca 2019 13:00

Strona 1 na 1.